Pomoc nieodpłatna Drukuj

Pomoc nieodpłatną oferujemy dzięki współpracy naszych terapeutów z Fundacją ?Akogo?? Ewy Błaszczyk. Od września 2009 roku realizujemy projekt, współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia, dotyczący psychologicznego wsparcia dla dzieci po urazach mózgu i ich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w śpiączce i w stanach wegetatywnych. Projekt realizowany jest w Centrum Zdrowia Dziecka na Oddziale Rehabilitacji. Długofalowym celem naszej pracy jest wypracowanie wzorcowego modelu pracy z dzieckiem w śpiączce oraz z całym systemem rodzinnym, który zostanie przeniesiony na grunt kliniki ?Budzik?.

 

Praca z dziećmi po urazach mózgu i ich rodzinami w CZD

Na Oddziale Rehabilitacji CZD pracujemy z dziećmi wykorzystując metody zorientowanej na proces pracy z osobami w śpiączce, polegające na podążaniu za minimalnymi sygnałami, facylitowaniu świadomości oraz towarzyszeniu pacjentowi. Udzielamy wsparcia rodzinom dzieci przebywających na Oddziale oraz przekazujemy im wiedzę dotyczącą podstawowych metod naszej pracy, tak, aby polepszyć ich komunikację oraz poczucie kontaktu z osobą chorą.

Dbamy jednocześnie o uzgodnienie naszych działań z lekarzami.

 

Dyżur telefoniczny

NUMER TELEFONU: 801 125 054

Dyżur telefoniczny dla rodzin i opiekunów osób w śpiączce czynny jest w poniedziałki w godz. 17.00 ? 20.00 i w piątki w godz. 10.00 ? 13.00.

Dyżur telefoniczny mam charakter telefonu wsparcia oraz interwencji kryzysowej. Nasi psychoterapeuci służą przede wszystkim wsparciem psychologicznym, ale także podstawowymi informacjami na temat uzyskiwania pomocy zewnętrznej dla osób w śpiączce.

W ramach dyżuru, możliwe jest także odbycie pojedynczych telefonicznych sesji terapeutycznych.

 

 

 

 

Telefon wsparcia

DLA RODZIN

I OPIEKUNÓW

OSÓB W ŚPIĄCZCE

801 125 054

poniedziałki 17.00-20.00

piątki 10.00-13.00

UWAGA! usługa zawieszona do odwołania

z powodu zmian organizacyjnych

Przepraszamy.